Академик започна с победа във втората фаза на Балканската лига
Академик (Пловдив) победи като гост Куманово 2009 (Северна Македония) с 87:70 в мач от група G на Балканската баскетболна лига за мъже. Българският тим допусна само две загуби в първата фаза на турнира и те бяха именно от този отбор. Академик направи серия от 13:3 в първата част, а малко по-късно преднината на отбора достигна 16 точки. В началото на второто полувреме домакините подобриха играта си и стопиха изоставането си до 3 точки, но серия от 10:2 за гостите в рамките на две минути отново направи преднината им двуцифрена. До края Академик нямаше проблеми и спечели мача. Българският тим вкара 13 тройки от 25 опита срещу 7 от 23 за домакините.