Котел ще бъде домакин на турнира по колоездене Колокритериум „Г. С. Раковски” на 19 септември
ФОКУС
Сливен. Котел ще бъде домакин на турнира по колоездене Колокритериум „Г. С. Раковски” на 19 септември. Това съобщиха от пресцентъра на общината.

Тампа взе преднина във финала за Купа Стенли
Капитанът Стивън Стамкос вкара гол при завръщането си в игра за отбора на Тампа Бей, който надви Далас с 5:2 и взе преднина от 2-1 победи във финалната серия за Купа Стенли от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).Стамкос, който претърпя операция през март, игра по-малко от три минути в началото на мача, но се отчете с гол, който изведе Лайтнинг с два гола напред. Той пое шайбата в неутралната зона в третото си включване в офанзивната линия и преодоля вратаря на Далас за 2:0. Това се случи само 85 секунди след първото попадение в полза на Лайтнинг, дело на Никита Кучеров.Стамкос не игра в последните шест минути на първата третина и не бе на пейката на Лайтнинг, но се завърна при съотборниците си във втората част. Той обаче не игра повече в срещата с Далас.Виктор Хедман, Брейдън Пойнт и Онджей Палат също вкараха голове за Тампа Бей, докато Джейсън Дикинсън и Миро Хейсканен се разписаха за Далас.