Лестър се измъчи, но успя срещу Саутхемптън
Футболистите на Лестър надиграха непобедения в последните 4 месеца като гост състав на Саутхемптън с 2:0 в среща от 19-ия кръг на Висшата английска лига. В изключително оспорваната среща на Кинг Пауър Стейдиъм, головете за домакините вкараха Джеймс Мадисън в 39-ата минута и Харви Барнс в 95-ата. За последно Саутхемптън си е тръгвал победен далеч от дома на 12 септември при визитата на Кристъл Палас. Въпреки, че гостите започнаха по-уверено и бяха по-добрия тим на терена през по-голямата част на първото полувреме, Лестър успя да вкара 6 минути преди неговия край. Хубаво подаване на Тилеманс намери непокрит в наказателното поле Мадисън, който стреля от малък удар под гредата и топката влезе във вратата на Саутхемптън - 1:0. Гостите не се стреснаха от попадението и продължиха да диктуват темпото и да водят играта на терена на своя съперник, но нови пропуски пред вратата на Шмайхел ги лишиха от изравняване. В последните минути Светците хвърлиха всички сили в предни позиции, но бяха изненадани при контраатака на Лестър. Дълбоко в добавеното време Барнс бе изведен сам срещу вратаря МакКарти и не сгреши - 2:0. Успехът на Лестър е много ценен и от гледна точка на класирането, защото със спечелените три точки отборът излезе на второто място, само на точка от лидера Манчестър Юнайтед.  Довечера Юнайтед гостува на шампиона Ливърпул в очакваната с най-голям интерес среща от кръга.