Присъдата за атентата в Сарафово - в понеделник
24 часа
actualno.com
5 членен състав на Специализирания съд ще обяви присъдата срещу двамата атентатори на летище Сарафово в понеделник в 10:30 ч.

Ливърпул надигра Арсенал в Англия
Футболистите на Ливърпул продължават с отличното си представяне през новия сезон във Висшата лига, след като надиграха на своя стадион Анфийлд състава на Арсенал с 3:1. Мърсисайдци са с пълен актив от 9 точки, и са без загуба в домакинствата си от шампионата вече в 61 поредни мача. Арсенал започна сезона в първенството с две победи, но не успя да се противопостави на шампиона.През цялата среща играчите на германския мениджър Юрген Клоп доминираха на игралното поле, но противно на логиката лондончани поведоха с гол на Лаказет в 25-ата минута. Радостта на гостите бе твърде кратка, защото секунди по-късно Мане успя да изравни резултата, а след няколко минути Ливърпул поведе с попадение на Анди Робъртсън. Срещата вървеше към края си, когато дойде и времето на новото попълнение на домакините Диого Жота. Португалецът се възползва от шанса, даден му от Юрген Клоп, и малко след появяването си в игра в 80-ата минута отбеляза последното попадение в мача - краен резултат 3:1.В друга среща от кръга Астън Вила победи като гост Фулъм с категоричното 3:0.