Сампдория обърна Удинезе
Футболистите на Сампдория надиграха тима на Удинезе с 2:1 в късния съботен мач от 18-ия кръг в италианското първенство. Гостите записаха шести пореден мач без победа в шампионата, въпреки че успяха да поведат в резултата. През първото полувреме Удинезе бе по-активния отбор на терена в Генуа, като пропуснаха две изгодни положения за отбелязване на гол, а в 42-ата минута Родриго де Паул уцели напречната греда с далечен шут. Аржентинецът все пак успя да вкара в 55-ата минута, но радостта на гостите бе кратка. В 67-ата Антонио Кандрева изравни след точно изпълнение на дузпа, обратът стана факт в 81-ата минута когато новото попълнение Ернесто Торегроса се възползва от центриране в наказателното поле и с глава донесе победата на своите.